Téma: Copywriting

11 zlatých pravidel pro webový copywriting

Dobře napsaný text musí splňovat zvolený tón komunikace, jednoduchým způsobem přenášet vaše sdělení a oslovit stávající i nové klienty. V následujícím článku vám nabídneme několik tipů, na co se při psaní textů na web či sociální sítě zaměřit. Dotkneme se i toho, co je třeba sledovat při výběru vhodného copywritera.

Nejen obsah, ale i forma prodává aneb Přivlastňovací zájmena

Tvorba kvalitních marketingových textů je někdy doslova alchymie. Základní ingredience jsou však za všech okolností stejné – vhodně zvolená cílová skupina, slova přesně vystihující pojetí značky, její produkt nebo službu a … dokonalý pravopis. V dalším díle našeho seriálu se budeme věnovat problému, se kterým se korektoři setkávají více než často – správnému používání přivlastňovacích zájmen.

CopyCamp 2022: seniorita v copywritingu

Letošní CopyCamp je za námi. Den plný zajímavých přednášek lídrů oboru, nových informací a zkušeností z praxe. Celý projekt, zaměřený na senioritu copywritingu, pořádala digitální agentura H1. Jsme rádi, že jsme mohli načerpat nové informace, které dále využijeme při spolupráci s našimi klienty. Co se tedy celý den dělo?

Nejen obsah, ale i forma prodává aneb Čárky, spojky a infinitivy

Tak jako se kniha neobejde bez lákavého obalu, ani prodejní text nesplní svůj účel, pokud je plný pravopisných chyb. V dalším díle našeho nepravidelného seriálu zůstaneme u pravidel pro psaní čárek. Podíváme se na čtveřici spojek ale, než, tak aby, až a nezapomeneme ani na práci s infinitivy, která řadě pisatelů také činí nemalé problémy.

Jak správně oslovovat klienty v online prostředí?

Jedním z častých oříšků nejen pro korektory je psaní velkých písmen při oslovování adresátů v dopisech a e-mailech. Nástup online médií a s nimi souvisejících nových druhů textů přinesl další zmatek. Otázka je poměrně jednoduchá: Existují vlastně nějaká pevně daná pravidla, nebo je vše jen o zvyku? Následující článek se na ni pokusí odpovědět a jednou provždy skoncovat s tímto věčným problémem nejen copywriterů.

Nejen obsah, ale i forma prodává aneb Spojky a, i, ani, nebo

Sebelépe vymyšlený text se mine účinkem, pokud je plný pravopisných chyb. Abyste se s touto hořkou zkušeností nikdy nesetkali, připravili jsme pro vás pátý díl našeho seriálu. Tentokrát se věnujeme obtížnému tématu, které dovede pořádně zamotat hlavu i zkušeným copywriterům – práci se souřadícími spojkami a, i, ani, nebo.

Nejen obsah, ale i forma prodává aneb Přívlastky

Náš nepravidelný seriál věnovaný zákoutím pravopisu pokračuje svým čtvrtým dílem. V tom předcházejícím jsme se podívali na zoubek správnému psaní malých a velkých písmen. Český jazyk ovšem skýtá celou řadu dalších zajímavých a zapeklitých jevů. Nastal tedy čas podívat se na další problematiku, která nejednomu korektorovi způsobuje špatné spaní – psaní přívlastků.


Blog Optimálně.net píše tým marketingových specialistů z digitální agentury Optimal Marketing

Optimal Marketing

Sledujte nás!