Téma: Marketingová komunikace

Je ekologie v marketingu jen greenwashing?

V dnešní době se stále více společností snaží prezentovat své produkty a služby jako „ekologické“. Avšak velmi často se jedná pouze o greenwashing, tedy trik, jehož cílem je prezentovat společnosti či produkty jako šetrnější k životnímu prostředí, než ve skutečnosti jsou. Je však možné spojit marketing a ekologii tak, aby to mělo skutečný dopad na životní prostředí a nejen na vnímání zákazníků?

TikTok a spol.: Nepodceňujte nové formáty a příležitosti

Zaspali jste začátky Facebooku a dnes je pro vás reklama drahá? Neopakujte stejnou chybu s Instagramem a TikTokem. Využijte možnosti levné marketingové komunikace, dokud jsou dostupné.

Trendy marketingové komunikace: Generace Z

Osobní rozvoj, prožitek a orientace na vlastní práci. Zdánlivě jednoduchá definice Generace Z, která v sobě skrývá více rovin. Pro oslovení nejmladší generace v rámci prodeje je nutné jí porozumět a zvolit vhodný tón komunikace.

Jak správně oslovovat klienty v online prostředí?

Jedním z častých oříšků nejen pro korektory je psaní velkých písmen při oslovování adresátů v dopisech a e-mailech. Nástup online médií a s nimi souvisejících nových druhů textů přinesl další zmatek. Otázka je poměrně jednoduchá: Existují vlastně nějaká pevně daná pravidla, nebo je vše jen o zvyku? Následující článek se na ni pokusí odpovědět a jednou provždy skoncovat s tímto věčným problémem nejen copywriterů.

Obsahový marketing a jeho vliv na posilování značky

Pokud máte vlastní značku nebo se o nějakou staráte, jistě nám dáte za pravdu, že důležitý a často nelehký úkol spočívá ve zvyšování povědomí zákazníků o její existenci. Obsahový marketing (content marketing) může být užitečným nástrojem pro posílení značky. Nic však nefunguje nahodile, a tak i obsah má svá pravidla a odzkoušené postupy.

Psychologie barev aneb Jak vybrat správnou barvu pro značku

První dojem jako lidé děláme jen jednou a u společností to platí dvojnásob. Potenciální zákazník se obvykle nejprve seznámí se symboly, které působí na jeho podvědomí. Měly by být vystihující a podvědomě sdělovat, jaký produkt nebo služby nabízíme. Právě na tom se z velké části podílí správný výběr barev. Pojďme se společně podívat, jak si z dostupné palety vybrat ten správný odstín pro svou značku.

Je vhodné využívat emoji ve firemní komunikaci?

Lidé je nenávidí a milují zároveň. Emoji (emodži), smajlíci, emoticons se v současnosti staly významnou součástí našeho dorozumívání, a to nejen na sociálních sítích a v mobilních telefonech. Uplatnění nalézají v umění či literatuře a bezpochyby i ve firemní komunikaci a online marketingu. Na první pohled se může zdát, že používání veselých tvářiček a obrázků ve formě emotikonů skýtá pro online marketing pouze samá pozitiva, ale je tomu skutečně tak?


Blog Optimálně.net píše tým marketingových specialistů z digitální agentury Optimal Marketing

Optimal Marketing

Sledujte nás!