11 zlatých pravidel pro webový copywriting

Dobře napsaný text musí splňovat zvolený tón komunikace, jednoduchým způsobem přenášet vaše sdělení a oslovit stávající i nové klienty. V následujícím článku vám nabídneme několik tipů, na co se při psaní textů na web či sociální sítě zaměřit. Dotkneme se i toho, co je třeba sledovat při výběru vhodného copywritera.

Marketing v době krize: Jaké otevírá příležitosti?

Současná ekonomická situace nehraje do karet ani spotřebitelům, ani společnostem – zákazníci jsou totiž v tomto napjatém období mnohem zdrženlivější v nakupování. Přesto se však některým byznysům daří z této doby vytěžit maximum, a dokonce ji využít ve svůj prospěch. I my vidíme příležitosti, kterých stojí za to se chopit.

Nejen obsah, ale i forma prodává aneb Přivlastňovací zájmena

Tvorba kvalitních marketingových textů je někdy doslova alchymie. Základní ingredience jsou však za všech okolností stejné – vhodně zvolená cílová skupina, slova přesně vystihující pojetí značky, její produkt nebo službu a … dokonalý pravopis. V dalším díle našeho seriálu se budeme věnovat problému, se kterým se korektoři setkávají více než často – správnému používání přivlastňovacích zájmen.

Proč je nyní nevyšší čas přejít na Google Analytics 4

Google představil nové Google Analytics 4 už na podzim 2020. Současná třetí generace – tedy Universal Analytics – skončí v červenci roku 2023 a nebude již dále sbírat nová data. Pro plynulý přechod a možnost pohodlného meziročního srovnání dat je tedy vhodné začít používat Google Analytics 4 právě teď.

CopyCamp 2022: seniorita v copywritingu

Letošní CopyCamp je za námi. Den plný zajímavých přednášek lídrů oboru, nových informací a zkušeností z praxe. Celý projekt, zaměřený na senioritu copywritingu, pořádala digitální agentura H1. Jsme rádi, že jsme mohli načerpat nové informace, které dále využijeme při spolupráci s našimi klienty. Co se tedy celý den dělo?

Zatočí nová legislativa s nekalými praktikami?

V dubnu podpořila vláda České republiky návrh změny zákona o ochraně spotřebitele a občanského zákoníku. Směrnice by měla vejít v platnost 28.5.2022. Nové ustanovení výrazně zasahuje do on-line marketingu, především do povinnosti informovat o slevách, fungování on-line tržiště a došlo i na falešné recenze. Jakým způsobem ovlivní nový zákon vaše on-line podnikání?

Jaký bude marketing v metaverzu

Facebook se pomalu stává minulostí a přichází Meta. Změna názvu multimiliardové společnosti nepřichází jen tak z čistého nebe, jedná se o promyšlený krok s ohledem na budoucí směřování značky. Co tedy to metaverzum vlastně je a jak se věci změní z hlediska marketingu? Nejen na tyto otázky se pokusíme odpovědět v následujícím článku.


Blog Optimálně.net píše tým marketingových specialistů z digitální agentury Optimal Marketing

Optimal Marketing

Sledujte nás!